PAP/EPA

Papież Franciszek: Zawsze możemy zacząć od nowa

Zawsze możemy zacząć od nowa i się nawrócić – podkreślał Ojciec Święty Franciszek w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański. Papież modlił się w niedzielę za ofiary tragedii w Seulu. 

Ojciec Święty nawiązał do niedzielnej Ewangelii opowiadającej o Zacheuszu, który był zwierzchnikiem celników. Papież zwracał uwagę, że w centrum tej historii znajdują się dwa spojrzenia, które szukają się nawzajem: spojrzenie Zacheusza, szukającego Jezusa i spojrzenie Jezusa, szukającego Zacheusza.

– My, chrześcijanie, musimy mieć spojrzenie Chrystusa, które akceptuje od tego, co niskie, które szuka zagubionych, ze współczuciem. Takie jest i musi być zawsze spojrzenie Kościoła – akcentował papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślał, że Zacheusz uczy nas, iż w życiu nic nigdy nie jest stracone. Zawsze możemy zrobić miejsce dla pragnienia, by zacząć od nowa, by się nawrócić.

Zachęcił także do refleksji: Jakie mamy spojrzenie wobec tych, którzy zbłądzili i mają kłopoty? Czy osądzamy, gardzimy i wykluczamy ich?

Papież modlił się także wspólnie z wiernymi za ofiary tragedii w Seulu , zamachu w Somalii  oraz za Ukrainę.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl