fot. PAP/EPA

Papież Franciszek spotkał się z pracownikami Kurii Rzymskiej

Ojciec Święty Franciszek spotkał się ze swoimi najbliższymi współpracownikami z Kurii Rzymskiej. Podczas tradycyjnego przedświątecznego spotkania Papież złożył wszystkim życzenia z okazji świąt Narodzenia Pańskiego.

W trakcie swojego przemówienia Ojciec Święty mówił też o reformie Kurii Rzymskiej. Jak wskazywał, nie jest ona celem samym w sobie, ale procesem rozwoju i nawrócenia.

,,Reforma nie może być rozumiana jako swego rodzaju lifting, makijaż, czy sztuczka, aby upiększyć stare ciało kurialne, ani też jako jakaś operacja chirurgii plastycznej w celu usunięcia zmarszczek” – mówił papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił, że nie chodzi tylko o zmianę personelu, ale o odnowę duchową, ludzką i zawodową członków Kurii.

– Reforma będzie skuteczna tylko i wyłącznie wtedy, gdy jest prowadzona przez ludzi odnowionych, a nie tylko ludzi nowych. Nie wystarczy zadowolić się zmianą personelu, ale należy doprowadzić członków Kurii do odnowy duchowej, do odnowy ludzkiej i zawodowej. Reforma Kurii nie odbywa się żadną miarą poprzez zamianę osób, co z pewnością się dzieje i będzie miało miejsce, ale poprzez nawrócenie dokonujące się w osobach – zaznaczył papież Franciszek.

Papież Franciszek spotkał się także z pracownikami urzędów i instytucji oraz służb technicznych Watykanu. Spotkanie odbyło się w Auli Pawła VI. Transmisję ze spotkania z kardynałami i biskupami Kurii Rzymskiej przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

drukuj