fot. PAP/EPA

Papież Franciszek zachęca do modlitwy uwielbienia

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś do modlitwy uwielbienia. Podczas audiencji generalnej w Watykanie Papież mówił, że musi być ona praktykowana nie tylko wtedy, gdy życie napełnia nas szczęściem, ale szczególnie w chwilach trudnych.

Przykład tego dali nam święci, a wcześniej także sam Jezus, gdy po pierwszych cudach i włączeniu uczniów w głoszenie Królestwa Bożego pojawiła się wrogość wobec Niego.

Właśnie w tym momencie rozczarowania Jezus nie wznosi do Ojca narzekania, lecz modlitwę uwielbienia – zauważył Ojciec Święty. Dodał, że modlitwa Jezusa zachęca nas do patrzenia w inny sposób na nasze rozczarowania lub porażki osobiste.

– Modlitwa uwielbienia jest nam potrzebna. Katechizm definiuje ją w następujący sposób: jest to uczestnictwo w szczęściu czystych serc, które kochają Boga w wierze, zanim ujrzą Go w chwale. Paradoksalnie musi być ona praktykowana nie tylko, gdy życie napełnia nas szczęściem, ale w chwilach trudnych. Jest to również czas uwielbienia. Uwielbiać Boga, to jakby oddychać czystym tlenem. Ono oczyszcza dusze i pozwala patrzeć daleko – wskazał Papież Franciszek.

Ojciec Święty zwrócił uwagę, że modlitwę uwielbienia Boga znajdujemy w Pieśni słonecznej, którą św. Franciszek ułożył pod koniec swojego życia, gdy przeżywał trudności.

Zwracając się do Polaków, Papież nawiązał do realizowanego programu duszpasterskiego.

– Kościół w Polsce kontynuuje realizację 3-letniego programu duszpasterskiego zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. Życzę Wam, abyście w Nowym Roku z odnowionym zapałem mogli pogłębiać tajemnicę Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego. Z serca Wam błogosławię – powiedział Ojciec Święty.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl