Fot. Wikimedia Commons

Papież Franciszek przypomniał o rocznicy zamachu na św. Jana Pawła II

Ojciec Święty Franciszek kontynuował dziś swoje rozważania poświęcone modlitwie ,,Ojcze nasz”. W trakcie audiencji generalnej Biskup Rzymu skupił się na siódmej prośbie ,,Ale nas zachowaj od złego”.

Papież wskazał, że w tym podwójnym błaganiu ,,nie opuszczaj nas” i ,,wyzwól nas” ukazuje się istotna cecha modlitwy chrześcijańskiej. Jezus naucza swoich przyjaciół, aby przedkładali przywoływanie Ojca ponad wszystko, nawet i szczególnie w chwilach, gdy zło pozwala odczuć swoją złowieszczą obecność – mówił Ojciec Święty.

Zwracając się do Polaków Papież przypomniał, że przedwczoraj obchodziliśmy wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. 13 maja to dzień jej pierwszego objawienia i zamachu na życie świętego Jana Pawła II.

– Pamiętamy jego wyznanie ,,We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem szczególną matczyną opiekę Maryi”. Matka Boża mówiła: ,,Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy”. Podejmijmy to polecenie, prosząc Maryję o jej opiekę, dar nawrócenia, ducha pokuty i pokój dla całego świata – podkreślił Ojciec Święty Franciszek.

Audiencja papieża Franciszka dostępna jest [tutaj].

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl