fot. PAP/EPA

Papież Franciszek do Polaków: Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni Wasze serca paschalnymi darami: pokojem, nadzieją i radością

Ojciec Święty Franciszek zachęcał dziś wiernych do nieustannej modlitwy  i przekazywania z pokolenia na pokolenie lampy wiary wraz z olejem modlitwy. Podczas audiencji generalnej Papież nauczał, że Kościół jest domem i wielką szkołą modlitwy.

Ojciec Święty wskazywał, że wielu ludzi nauczyło się jej w rodzinie. Modlitwa – jak mówił papież Franciszek – jest tchnieniem wiary; wzrastamy w wierze na tyle, na ile uczymy się modlić. Dzięki niej łatwiej też wychodzić z kryzysów.

Papież życzył Polakom, by ich domy stały się szkołami modlitwy.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. Życzę Wam, aby w przeżywanym okresie wielkanocnym wasze domy stały się szkołami modlitwy, w których będziecie mogli na nowo odkryć obecność Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech On napełni Wasze serca paschalnymi darami: pokojem, nadzieją i radością. Z serca Wam błogosławię – podkreślił papież Franciszek.  

Podczas audiencji generalnej Papież nauczał, że wszystko w Kościele rodzi się na modlitwie i wszystko dzięki niej wzrasta. Zaznaczył też, że kiedy szatan chce walczyć z Kościołem, to przede wszystkim przeszkadza mu w modlitwie.

Lampa wiary będzie zawsze płonąć na ziemi tak długo, jak będzie olej modlitwy – mówił Ojciec Święty.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl