Genewa: Papież Franciszek apelował o jedność chrześcijan

Zakończyła się wizyta Ojca Świętego w Genewie. W siedzibie Światowej Rady Kościołów papież Franciszek wziął udział w modlitwie ekumenicznej. W trakcie homilii apelował o jedność chrześcijan.

23. papieska pielgrzymka to podróż ku jedności chrześcijan – ma charakter ekumeniczny.

Ojciec Święty udał się do siedziby Światowej Rady Kościołów, gdzie najpierw wziął udział w modlitwie ekumenicznej, a następnie wygłosił homilię do przedstawicieli kościołów protestanckich, anglikańskich i prawosławnych. Biskup Rzymu przypomniał, że chrześcijanie wszystkich wyznań są wezwani do postępowania według Ducha. To postawa ciągłego bycia w drodze.

– Wędrowanie wymaga ciągłego nawracania się, dlatego tak wielu z niego rezygnuje woląc zacisze domowe, gdzie można wygodnie dbać o swoje sprawy bez narażania się na ryzyko podróży – wskazał papież Franciszek.

Ojciec Święty przywołał przykłady Abrahama, Mojżesza, Piotra oraz Pawła jako tych, którzy ufali Bogu. Podkreślił, że postępowanie według Ducha odrzuca światowość, bo to właśnie w niej Papież szukał przyczyny podziałów wśród chrześcijan.

– Często dochodziło do podziałów między chrześcijanami, ponieważ do korzeni, w życie wspólnot przeniknęła mentalność światowa. Najpierw pielęgnowano własne interesy, a następnie Jezusa Chrystusa – mówił Biskup Rzymu.

Papież Franciszek tłumaczył, że to postawa Judasza, który chodził za Jezusem w imię własnych interesów. Dodał, że podział sprzeciwia się woli Boga, działa na szkodę największej sprawy, jaką jest głoszenie Ewangelii.

– Pan prosi nas o jedność. Świat rozszarpany przez nazbyt wiele podziałów dotykających przede wszystkim najsłabszych – błaga o jedność – akcentował.

Wizytę Ojca Świętego w Genewie zakończy Msza św. dla około 40 tys. wiernych ze Szwajcarii i Francji.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl