Papież ochrzcił ośmioro dzieci urodzonych po trzęsieniu ziemi we Włoszech

Ojciec św. Franciszek ochrzcił w sobotę ośmioro niemowląt ze środkowych Włoch, urodzonych po trzęsieniu ziemi w sierpniu 2016 r. w rejonie miasteczek Amatrice i Accumoli. Prywatna ceremonia odbyła się w kaplicy Domu Świętej Marty w Watykanie.

Uroczystość w domu, w którym mieszka papież, zorganizowano sześć dni po Niedzieli Chrztu Pańskiego, kiedy to w Kaplicy Sykstyńskiej Franciszek ochrzcił 28 dzieci pracowników Watykanu.

Przypomina się, że na początku października 2016 r. w czasie wizyty na terenach dotkniętych kataklizmem Franciszek rozmawiał w Amatrice z matką, która poprosiła go o ochrzczenie jej urodzonego niedawno dziecka. Papież zgodził się, postanawiając jednocześnie, że udzieli sakramentu grupie dzieci, jakie przyszły na świat w tamtych stronach po trzęsieniu ziemi, w którym zginęło prawie 300 osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl