fot. PAP/EPA

Ojciec św. Franciszek: Trudności i cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji

Trudności i cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji; jesteśmy powołani, aby znaleźć w nich okazję do sprawdzenia autentyczności naszej wiary – powiedział Ojciec św. Franciszek.

Papież spotkał się w niedzielę z wiernymi na modlitwie Anioł Pański w Watykanie. Biskup Rzymu w rozważaniach przed modlitwą nawiązał do fragmentu ewangelii według św. Mateusza o posłaniu uczniów na misję. Jezus uczył ich i przygotowywał do stawienia czoła trudnym doświadczeniom i prześladowaniom.

Papież zwrócił uwagę, że misja chrześcijańska nie przebiega pod „szyldem spokoju”.

Nie istnieje misja chrześcijańska przeżywana w spokoju; trudności i cierpienia są częścią dzieła ewangelizacji i jesteśmy powołani, aby znaleźć w nich okazję do weryfikacji autentyczności naszej wiary i naszej relacji z Jezusem. Musimy uznawać te trudności za możliwość bycia jeszcze bardziej misyjnymi i do wzrastania w zaufaniu Bogu, naszemu Ojcu, który nie opuszcza swoich dzieci w godzinie burzy – akcentował Franciszek.

Ojciec Święty prosił także o modlitwę za prześladowanych dziś chrześcijan.

Módlmy się za naszych braci i siostry, którzy są prześladowani i chwalmy Boga, ponieważ pomimo tego, nadal dają świadectwo swojej wiary z odwagą i wiernością. Ich przykład pomaga nam bez wahania stanąć po stronie Chrystusa, dając odważne świadectwo w codziennych sytuacjach, także pozornie spokojnych – podkreślał Ojciec św. Franciszek.

Na placu Św. Piotra obecni byli pielgrzymi z Ukrainy, którzy przybyli modlić się z okazji 150 rocznicy kanonizacji św. Jozafata. Ojciec Św. skierował do nich pozdrowienia.

Transmisje z Watykanu przeprowadziły Radio Maryja i Tv Trwam.

TV Trwam News/RIRM

drukuj