Papież Franciszek: Chrześcijanie są powołani do życia w jedności z Chrystusem

Chrześcijanie są powołani do życia w jedności z Chrystusem – przypominał dziś w Watykanie na audiencji generalnej Ojciec Święty Franciszek. Bramy do życia wg Jezusa – jak powiedział Papież – otwiera nam chrzest święty.

Papież kontynuował cykl katechez na temat tego sakramentu. Dziś mówił o obrzędzie obmycia wodą chrzcielną. To centralny moment, który zanurza nas w Misterium Paschalnym Chrystusa.

Jeśli nasi rodzice zrodzili nas do życia doczesnego, to Kościół w chrzcie świętym odrodził nas do życia wiecznego – powiedział Ojciec Święty.

Papież przypomniał, że chrzest wyciska niezatarte znamię duchowe, którego nie wymazuje żaden grzech. Jak podkreślił, poprzez działanie Ducha Świętego chrzest oczyszcza, uświęca, usprawiedliwia, aby z wielu utworzyć w Chrystusie jedno ciało.

– Powołanie chrześcijańskie (…) znajduje się w tym: żyć zjednoczeni z Chrystusem w Kościele świętym jako uczestnicy tej samej konsekracji, aby wypełnić tę samą misję na tym świecie, przynosząc owoce, które będą trwać wiecznie, bowiem cały lud Boży, ożywiany tym samym Duchem, uczestniczy w funkcjach Jezusa Chrystusa, kapłana, proroka i króla, i ponosi odpowiedzialność za posłanie i służbę, jakie z nich wynikają – mówił Ojciec Święty Franciszek.

Papież pozdrowił też pielgrzymów, w tym Polaków.

– Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wczoraj Kościół w Polsce świętował uroczystość waszego patrona św. Stanisława, biskupa i męczennika. Oddał życie jako obrońca Ewangelii, wartości moralnych i godności każdego człowieka. Jego heroiczny przykład niech będzie dla was wszystkich drogowskazem w waszej codzienności, w życiu osobistym, rodzinnym i społecznym. Niech jego wstawiennictwo wspiera was w podążaniu drogami prawdy i miłości. Niech Bóg wam błogosławi – powiedział Papież.

Transmisję z Watykanu nadała TV Trwam. Fragmentu audiencji można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl