Papież dziękuje kardynałom z Kurii Rzymskiej

Ojciec Św. Benedykt XVI podziękował kardynałom z Kurii Rzymskiej za osiem lat współpracy. Słowa wdzięczności skierował na zakończenie – trwających tydzień – rekolekcji wielkopostnych w Watykanie.

Zwracając się do księży kardynałów Ojciec św. Benedykt XVI podkreślił: „Drodzy przyjaciele, chciałbym podziękować wam wszystkim nie tylko za ten tydzień, ale za tych osiem lat, gdy nieśliście ze mną z wielką kompetencją, serdecznością, miłością i wiarą ciężar posługi Piotrowej”.

„Pozostanie we mnie wdzięczność, chociaż teraz zakończy się ta zewnętrzna, widoczna jedność”- mówił Papież. „Pozostanie duchowa bliskość, głęboka wspólnota w modlitwie. W tej pewności idziemy naprzód, pewni zwycięstwa piękna i miłości” – dodał w przemówieniu do kardynałów z Kurii Rzymskiej.

Obecnie przeżywamy ostatnie dni pontyfikatu Ojca św. Benedykta XVI. Papież ustąpi z urzędu w najbliższy czwartek o godz. 20.

Od czasu ogłoszenia tej decyzji wierni w Polsce i na całym świecie trwają na modlitwie dziękczynnej za posługę Benedykta XVI.

II Niedziela Wielkiego Postu w diecezji świdnickiej będzie dniem szczególnej modlitwy – mówi ks. bp Adam Bałabuch, biskup pomocniczy diecezji.

– Ksiądz biskup świdnicki podjął decyzję o tym, by najbliższą niedzielę przeżywać w duchu wdzięczności za pontyfikat Benedykta XVI. Skierował prośbę do wszystkich parafii, by we wszystkich kościołach podczas każdej Mszy św. to dziękczynienie zostało wspólnie wyrażone. To jest taki nasz wkład, taki akcent wdzięczność, którą w tych dniach wyraża Kościół Benedyktowi XVI za jego pontyfikat, za jego wierną, oddaną, piękną służbę Kościołowi – powiedział ksiądz biskup.

Mijający pontyfikat pokazał nam, jak z całkowitym oddaniem i zaufaniem służyć Panu Bogu i Kościołowi – podsumowuje ks. bp Adam Bałabuch.

– Myślę, że Ojciec św. Benedykt XVI poprzez swój styl sprawowania posługi, ale także poprzez to jak się do nas zwracał i ten klimat modlitwy, który wytwarzał, pokazał nam drogę, którą mamy iść w przyszłości

RIRM

drukuj