Pamiętajmy o poległych za Ojczyznę

Z apelem o pamięć modlitewną za żołnierzy, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny – zwrócił się w przeddzień Wszystkich Świętych ks. bp Józef Guzdek, biskup polowy Wojska Polskiego. 

„W ostatnich latach odkryto wiele miejsc pochówku żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy po zakończeniu II wojny światowej kontynuowali walkę zbrojną nie godząc się z nową formą zniewolenia narodu polskiego. Niech zapłoną znicze, a w niebo wzniesie się nasza modlitwa o wieczny pokój dla tych, którzy na ołtarzu Ojczyzny złożyli swoje życie” – napisał ks. Biskup.

Biskup polowy zachęca także, aby „okazać chrześcijańską postawę miłosierdzia troszcząc się o cmentarze, na których spoczywają żołnierze wrogich nam armii. Niech z mocą wybrzmi tam modlitwa <<Ojcze nasz…>>, a szczególnie jej fragment: <<i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom>> – czytamy.

Ks. Biskup Guzdek apeluje ponadto, aby do listopadowej modlitwy za zmarłych dołączyć imiona ks. biskupów polowych i księży kapelanów, którzy odeszli już na wieczną wartę, a przez wiele lat pełnili duszpasterską posługę wśród żołnierzy i ich rodzin.

„Modlitwa za poległych i zmarłych żołnierzy niech pomoże nam uświadomić sobie wagę złożonej przysięgi wojskowej, „Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”. Niech będzie także przynagleniem do podejmowania działań na rzecz pokoju, pojednania i sprawiedliwości społecznej” – podkreślił ks. Biskup w apelu.

 

PAP / RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl