fot. ks. Paweł Kłys

Pallotyn ks. Adrian Galbas przyjmie dziś święcenia biskupie

Pallotyn ks. Adrian Galbas przyjmie dziś święcenia biskupie. Ojciec Święty Franciszek mianował go biskupem pomocniczym diecezji ełckiej. Sakra biskupia odbędzie się dzisiaj o godzinie 11.00 w Katedrze pw. św. Wojciecha w Ełku.

Ks. Adrian Galbas urodził się 26 stycznia 1968 roku w Bytomiu. Kapłanem jest już od prawie 26 lat. Od 2011 roku jest prowincjałem księży pallotynów w Poznaniu. 12 grudnia został mianowany przez papieża Franciszka na biskupa pomocniczego diecezji ełckiej.

– Będę starał się być do dyspozycji zarówno księdza biskupa, jak i tych wszystkich, którzy będą tej pomocy oczekiwać i potrzebować – zapewniał ks. bp nominat Adrian Galbas.

To na przykład głoszenie słowa Bożego, sprawowanie sakramentów oraz towarzyszenie w codzienności ludzi wierzących. Mottem posługi biskupiej są słowa „Pax Christi”. To hasło wiąże się ze światem, z którego wychodzi ksiądz biskup nominat. To część codziennego pozdrowienia wśród księży pallotynów.

– Kiedy pallotyn mówi: „Pax Christi”, drugi odpowiada mu: „Sit Semper Vobiscum”, czyli „Pokój Chrystusa niech będzie z nami” – wskazał ks. Adrian Galbas.

Księża pallotyni są otwarci na każdego oraz widzą potrzebę współpracy między duchownymi i świeckimi. Ksiądz Adrian Galbas w powierzonej misji przez Papieża widzi konkretny przejaw Bożej woli względem niego.

– Powołanie biskupie jest dla mnie częścią większego powołania do świętości. Świętości, do której powołany jest każdy z nas – podkreślił ksiądz biskup nominat.

TV Trwam News

drukuj