Ks. bp I. Mazur przed Tygodniem św. Krzysztofa: Ludzie na terenach misyjnych czekają na Eucharystię

Misjonarze informują, że pomimo zagrożenia epidemią, pomimo braków podstawowych środków do życia, ludzie pragną Eucharystii i czekają z niecierpliwością na dar Komunii Świętej – napisał ks. bp Jerzy Mazur, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w komunikacie na przypadający od 19 do 26 lipca XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Będzie to okazja do modlitwy za kierowców i podróżujących oraz pomocy w zakupie środków transportu na potrzeby misji.   

Z dziejów pobożności medalika św. Benedykta

Nie wiemy, gdzie zostały wybite pierwsze medaliki. Zachował się rysunek z 1415 r. wykonany w klasztorze w Metten (Austria), przedstawiający opata (św. Benedykta?), który broni się przed niewidocznym przeciwnikiem pastorałem zwieńczonym krzyżem. Na pastorale wypisane są te same słowa, które dziś widnieją na rewersie medalika. W dłoni tajemniczy opat trzyma zwój z resztą słów umieszczonych na medaliku. Na ścianach tego klasztoru namalowano również same krzyże ze słowami skierowanymi przeciw szatanowi.

Przewodniczący Episkopatu: Reguła św. Benedykta lekarstwem dla europejskiej kultury

Niech Reguła św. Benedykta stanie się lekarstwem dla zagrożonej europejskiej kultury. Niech ten wielki Święty pozostanie dla nas prawdziwym mistrzem, w którego szkole możemy się nauczyć prawdziwego humanizmu – mówił ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. Msza św. w święto św. Benedykta, patrona Europy, rozpoczęła Jubileusz 950-lecia Opactwa Benedyktynów w Lubiniu.

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu trwa Msza św. w intencji ofiar Rzezi Wołyńskiej

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu trwa Msza święta w intencji ofiar Rzezi Wołyńskiej. Eucharystia jest sprawowana w przypadający dziś Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP.

[TYLKO U NAS] Dr R. Spachacz: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja to nie tylko okazja do przeżyć duchowych, ale również edukacja, możliwość bezpłatnych badań i poznanie zalet studiowania pielęgniarstwa w WSKSiM

Myślę, że to będzie duża korzyść i jednocześnie edukacja, możliwość bezpłatnych badań, ale także poznanie zalet studiowania pielęgniarstwa  w WSKSiM, a poza tym wszystkie kursy i szkolenia będą się odbywały na specjalistycznych fantomach, więc każdy sam będzie mógł wypróbować swoich sił, umiejętności, poznać lepiej zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – powiedział dr n. med. Rafał Spachacz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.