fot. flickr.com

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” – dzieci otrzymają komputery do nauki zdalnej

Caritas Polska już po raz dwunasty prowadzi akcję „Tornister Pełen Uśmiechów”. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie uczniów z potrzebujących rodzin u progu nowego roku szkolnego.

W tym roku poza wyprawkami szkolnymi uczniowie z najbiedniejszych rodzin zyskają również dostęp do sprzętu komputerowego.

Akcję rozszerzono w związku z kryzysem związanym z epidemią koronawirusa, by zapewnić dzieciom dostęp do komputerów przy nauce zdalnej – wskazuje dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki.

– Postanowiliśmy gro naszych możliwości przeznaczyć na zaopatrzenie tych najbardziej potrzebujących dzieci, ale także dzieci przede wszystkim z rodzin wielodzietnych, w laptopy. W urządzenia, które pomogą przy pracy zdalnej. Przecież nie wiemy, co będzie we wrześniu, w październiku. Miejmy nadzieję, że ta pandemia do nas nie wróci, ale musimy być dobrze przygotowani. Dzieci będą mogły skorzystać z takich laptopów. My w najbliższych dniach będziemy przekazywać te urządzenia do diecezji, one będą w ośrodkach Caritas, będą w świetlicach. Dzieci będą mogły z nich korzystać, a jeżeli będzie taka konieczność, taka potrzeba, to dzieci będą mogły zabrać te laptopy do domów – wyjaśnia duchowny.

Akcja „Tornister Pełen Uśmiechów” prowadzona jest przez Caritas od 2009 roku. W tym czasie do dzieci trafiło ponad 170 tysięcy wyprawek szkolnych. Wyprawki przekazywane były także do dzieci polonijnych.

Finał tegorocznej akcji odbędzie się 16 sierpnia w Giedlarowej na Podkarpaciu.

RIRM 

drukuj