fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Dr R. Spachacz: Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja to nie tylko okazja do przeżyć duchowych, ale również edukacja, możliwość bezpłatnych badań i poznanie zalet studiowania pielęgniarstwa w WSKSiM

Myślę, że to będzie duża korzyść i jednocześnie edukacja, możliwość bezpłatnych badań, ale także poznanie zalet studiowania pielęgniarstwa  w WSKSiM, a poza tym wszystkie kursy i szkolenia będą się odbywały na specjalistycznych fantomach, więc każdy sam będzie mógł wypróbować swoich sił, umiejętności, poznać lepiej zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – powiedział dr n. med. Rafał Spachacz, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Dzisiaj odbędzie się XXIX pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę [więcej].

Lipcowe spotkanie będzie doskonałą okazją do modlitwy u stóp Królowej Polski, ale również zaczerpnięcia wiedzy medycznej.

– Wraz z wolontariuszami będziemy uczestniczyli w stoisku profilaktycznym i zachęcali Rodzinę Radia Maryja uczestniczącą w tej pielgrzymce do skorzystania z badań. Będzie też możliwość bezpłatnego pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu glukozy we krwi, pomiaru saturacyjnego krwi, oznaczenie wskaźnika masy ciała, będzie też możliwość uczestnictwa w szkoleniach z zakresu pierwszej pomocy, będą fantomy, będą kursy restytucji udzielanej dzieciom i noworodkom, a także ważnym elementem będzie profilaktyka i edukacja dotycząca samokontroli raka piersi u kobiet. Ważne jest, żeby przypominać, że profilaktyka jest najważniejsza – zaznaczył dr n. med. Rafał Spachacz.

Oprócz możliwości wykonania badań będzie możliwość zapoznania się z nową ofertą toruńskiej uczelni.

Zachęcamy i powiemy, jaką wspaniałą możliwością jest studiowanie pielęgniarstwa w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, dlatego że oprócz wiedzy merytorycznej to także wspaniała formacja dla ludzi pragnących służyć innym ludziom wypełniając zawód, (powołanie) pielęgniarki bądź pielęgniarza – podkreślił dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Słupcy.

Jak zaznaczył gość Radia Maryja, jest to doskonała okazja do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Będzie w pełni bezpiecznie, będą spełnione wszystkie wymogi sanitarne, zasady epidemiologiczne. Myślę, że to będzie duża korzyść, jednocześnie edukacja, możliwość bezpłatnych badań, ale także poznanie zalet studiowania pielęgniarstwa  w WSKSiM, a poza tym wszystkie kursy i szkolenia będą się odbywały na specjalistycznych fantomach, więc każdy sam będzie mógł wypróbować swoich sił, umiejętności, poznać lepiej zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – posumował dr n. med. Rafał Spachacz.

Całą rozmowę z dr n. med. Rafałem Spachaczem w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

 

 

drukuj