[TYLKO U NAS] Prezydent A. Duda w liście z okazji XXIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę: Dziękuję za to, że dzięki Państwu nikt nie musi czuć się samotny, bo każdy może odnaleźć swoje miejsce w naszej biało-czerwonej wspólnocie

Jestem przekonany, że dla każdego z Państwa – podobnie jak dla mnie – wielkie dzieła realizowane przez Rodzinę Radia Maryja są źródłem radości i dumy oraz inspiracją do podejmowania aktywności społecznej i publicznej. W sposób szczególny dziękuję Państwu za inicjatywy mające na celu obronę prawdy o naszej historii i dobrego imienia narodu i państwa polskiego. Uważam to za jedno z najistotniejszych zadań w czasach, gdy dzieje najnowsze bywają przedmiotem manipulacji politycznych i ideologicznych – napisał prezydent Andrzej Duda w liście z okazji XXIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.

Ks. bp Stanisław Gębicki przechodzi na emeryturę

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację ks. bp. Stanisława Gębickiego z pełnienia posługi biskupa pomocniczego diecezji włocławskiej. Ks. bp Gębicki ukończył dziś 75 lat. Tym samym osiągnął wiek emerytalny i przechodzi na emeryturę. O decyzji Papieża poinformował Nuncjusz Apostolski w Polsce.

Ks. abp M. Jędraszewski apeluje do wiernych o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich

W imię miłości do Ojczyzny i w duchu wielkiej za nią odpowiedzialności bardzo proszę Was wszystkich, abyście w najbliższą niedzielę, jak najliczniej wzięli udział w II turze wyborów prezydenckich – napisał ks. abp Marek Jędraszewski w Apelu do wiernych o wzięcie udziału w wyborach prezydenckich. Metropolita krakowski apeluje o opowiedzenie się za kandydatem, „którego polityczny program jest bliski nauce społecznej Kościoła ze względu na obronę fundamentalnej wartości życia oraz tradycyjnie pojmowaną instytucję małżeństwa i rodziny, a także troskę o zagwarantowanie rodzicom prawa do wychowywanie ich dzieci”.

Msza św. w madryckiej katedrze Almudena w intencji ofiar koronawirusa

Uroczystej Mszy św. w katedrze Almudena w Madrycie w intencji ofiar koronawirusa przewodniczył ks. kard. Carlos Osoro. Obecny był król Filip VI z małżonką, przedstawiciele władz centralnych i regionalnych oraz rodziny zmarłych. W Hiszpanii według danych rządowych zmarło ponad 28 tys. osób, choć szacuje się, że liczba ta jest dużo wyższa.

Ks. bp. I. Dec: „Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli” (J 8,32)

Publikujemy homilię ks. bp Ignacego Deca wygłoszoną w Jasnogórskiej kaplicy Matki Bożej z okazji 77. rocznicy ludobójstwa na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej, uroczystości zorganizowanej w ramach Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej oraz sprawiedliwych Ukraińców za pomoc i udzielone schronienie Polakom przed ukraińsko-banderowskimi ludobójcami.

Sierpień – miesiąc abstynencji w duchu wdzięczności za 100-lecie Bitwy Warszawskiej

Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę – czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji.