fot. PAP/Marcin Obara

W Niepokalanowie trwa nabożeństwo pokutne trzech sobót, wynagradzające Bogu grzechy przeciwko życiu

W Niepokalanowie trwa nabożeństwo pokutne trzech sobót, wynagradzające Bogu grzechy przeciwko życiu. 27 czerwca przed Najświętszym Sakramentem uczestnicy przepraszali Boga za matki, które zabiły swoje nienarodzone dziecko.

Dziś łączą się z cierpiącymi mężczyznami i przepraszają za ich czyny a w przyszłą sobotę będą przepraszać Boga za wszystkich innych ludzi, którzy przyczynili się do śmierci dziecka nienarodzonego m.in. za lekarzy.

Specjalną modlitwę każdorazowo poprzedza Msza święta w intencji zaprzestania tzw. aborcji w Polsce. Eucharystia rozpoczęła się o godz. 11.00.

Zastępca gwardiana klasztoru w Niepokalanowie o. Mirosław Kopczewski mówi, że nabożeństwo jest odpowiedzią na wołanie Matki Bożej o pokutę.

– Przepraszamy za wszelkiego rodzaju nadużycia w stosunku do życia ludzkiego, do godności życia. Chcemy Panu Bogu to wszystko wynagradzać i prosimy Matkę Bożą, żeby Ona nas prowadziła, żeby zaprosiła te osoby, które czują w sercu taką potrzebę, aby przez to nabożeństwo spłynęły łaski na nasze rodziny, bo być może grzechy, których nigdy nie oddaliśmy Panu Bogu są przeszkodą w tym, aby Łaska do nas spłynęła. Dlatego, tak jak Maryja woła w Fatimie, woła w Lourdes: pokuty, pokuty, pokuty – 3 razy pokuty, a my jako odpowiedź mamy 3 soboty wynagradzające za grzechy przecinko życiu – powiedział o. Mirosław Kopczewski.  

Do uczestnictwa zaproszone są nie tylko osoby cierpiące na syndrom postaborcyjny, ale wszyscy, dla których drogocenne jest życie.

RIRM

drukuj