kaplica.niepokalanow.pl

12 sierpnia inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie

Ojciec Święty pobłogosławi ołtarz, który stanie w Kaplicy Pokoju w Światowym Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie. Papież Franciszek udzieli błogosławieństwa podczas audiencji generalnej 29 sierpnia.

Uroczyste otwarcie Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – „Gwiazdy Niepokalanej” odbędzie się w sobotę 1 września. Będzie w niej uczestniczył ks. abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce.

Inauguracja Centrum to wielka radość i zaszczyt – powiedział o. Andrzej Sąsiadek, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Niepokalanowie.

– Chciałbym wszystkim bardzo podziękować za wszelkie zaangażowanie, każdemu darczyńcy, każdemu, kto wspiera modlitwą to wyjątkowe, wielkie dzieło, które wydaje się, że jest proroctwem św. Maksymiliana wypełniającym się na naszych oczach. Bardzo gorąco chcę was wszystkich zaprosić na inaugurację tego Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce, będzie o godz. 12.00. Jest to również pierwsza sobota miesiąca, więc będzie także zawierzenie Niepokalanej wszystkich naszych spraw –  zaznaczył o. Andrzej Sąsiadek.

Światowe Centrum Modlitwy o Pokój w Niepokalanowie to jednen z 12 międzynarodowych ośrodków modlitwy w tej intencji, które powstają na świecie.

Wierni, którzy chcą być świadkami tego niezwykłego wydarzenia, mogą rejestrować się na stronie: www.kaplica.niepokalanow.pl. To umożliwi sprawną organizację uroczystości.

RIRM

drukuj