Wielka Nowenna za chorych i źle się mających

Wielka Nowenna za chorych i źle się mających to 10 Mszy świętych, które odprawiane będą w Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, od 2 lutego do 11 lutego 2022 roku. „Kiedy narasta kolejna fala pandemii wielu z nas, wielu z naszych bliskich i przyjaciół, cierpi na różnego rodzaju choroby duszy i ciała, dlatego przez 9 dni pragniemy modlić się we wszystkich zgłoszonych intencjach i za polecone naszej modlitwie osoby” – mówi ks. Paweł Naumowicz MIC, kustosz sanktuarium.

VI stacja przygotowań do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu

„Świat potrzebuje Miłosierdzia” – to temat szóstej stacji przygotowań do 20. rocznicy zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W niedzielę na Godzinie Miłosierdzia i Mszy świętej w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach spotkali się Czciciele Bożego Miłosierdzia, aby rozważać kolejny fragment Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu: „Pochyl się nad nami grzesznymi”.

„Misja: Niebo” wciąż trwa

23 stycznia w  Libiążu, pod hasłem „Misja: Niebo”, odbyły się obchody 5. rocznicy śmierci Heleny Kmieć, polskiej wolontariuszki, zamordowanej na misji w Boliwii. 24 stycznia 2017 roku dziewczyna zginęła od ciosów nożem podczas napadu na ochronkę dla dzieci w Cochabambie. Miała 25 lat.

Ks. M. Piotrowski TChr dla „Naszego Dziennika”: Nie dajmy się zastraszyć

Trzeba odrzucić wszelki lęk. Strach doprowadza ludzi do zachowań i decyzji całkowicie nieracjonalnych. Pan Jezus mówi: „Nie lękajcie się!” (Mt 17,7). Gdy jesteśmy w stanie łaski uświęcającej, zjednoczeni z Jezusem i Maryją, wtedy nic nam nie zagraża. Najtragiczniejszym stanem, w jakim może znaleźć się człowiek, jest trwanie w grzechach śmiertelnych i paniczny lęk przed śmiercią ciała. Pamiętajmy, że „ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli” (Ga 5,1). Nie dajmy się zastraszyć i nie pozwólmy, by nami manipulowano przez środki masowego przekazu – wskazuje Ks. Mieczysław Piotrowski TChr, redaktor naczelny czasopisma „Miłujcie się!”, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.