fot. https://twitter.com/EpiskopatNews

Wspomnienie św. Franciszka Salezego – patrona dziennikarzy

Obchodzimy dziś wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy. Z przesłaniem do pracowników mediów zwrócił się ks. abp Wacław Depo, przewodniczący Rady Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski.

56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, odbywa się pod hasłem: „Słuchajcie”. To ewangeliczne zadanie, jakie zostało zaczerpnięte z Ewangelii św. Łukasza. Papież prosi świat komunikacji i wszystkich pracowników prawdy, aby na nowo nauczycieli się siebie słuchać – wskazał metropolita częstochowski, ks. abp Wacław Depo, w swoim przesłaniu do dziennikarzy w obchodzone dziś wspomnienie św. Franciszka Salezego. [czytaj więcej]

– W każdym życiowym doświadczeniu (…) sekret zwycięstwa polega na kierowaniu się słowem prawdy i zdecydowanym odrzuceniem wszelkiej manipulacji i kłamstwa. Dlatego tak ważne jest wsłuchiwanie się w Słowo Prawdy, którą przekazuje Kościół w świetle i mocy Ducha Świętego. Nie potrzebujemy siebie przekonywać, że życie ludzkie jest relacją. Tylko w relacji, nie zamykając się w sobie, każdy dialog zaczyna się od słuchania – mówił ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Metropolita częstochowski przywołał zdanie z orędzia papieża Franciszka, które brzmi: „aby móc naprawdę siebie słuchać, potrzeba odwagi, wolnego i otwartego serca, bez uprzedzeń”.

– To zadanie jest również jedną z dróg Kościoła synodalnego, na którą jesteśmy wszyscy zaproszeni do ponownego odkrycia słuchania jako niezbędnego dla dobrej komunikacji – wskazał ks. abp Wacław Depo.

Ks. abp Wacław Depo, podkreślił, że praca dziennikarska wymaga wrażliwości, empatii oraz doświadczenia osobistej odpowiedzialności. Zapewnił pracowników mediów o swojej modlitwie.

Rzecznik Episkopatu życzył dziennikarzom, aby ich praca i poszukiwanie prawdy odbywało się zawsze w duchu szacunku do drugiego człowieka.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl