fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

O. dr T. Rydzyk CSsR do dziennikarzy: Budujmy w prawdzie i miłości jedność między ludźmi

Obchodzimy dziś wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy. Życzenia wszystkim pracownikom mass mediów złożył o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja życzył dziennikarzom, aby służyli prawdzie.

56. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, odbywa się pod hasłem: „Słuchajcie”.

– Najlepsze życzenia dla wszystkich, wszystkich dziennikarzy: radiowych, telewizyjnych, internetowych. Po pierwsze Bożego błogosławieństwa, a po drugie, abyśmy wszyscy służyli prawdzie. Słuchajmy się nawzajem. Pomóżmy ludziom znaleźć pokój i pojednanie. Budujmy w prawdzie i miłości jedność między ludźmi. Tego życzę z całego serca, tego potrzebuje w tej chwili Polska i świat – akcentował o. Tadeusz Rydzyk na antenie Radia Maryja.

Na zakończenie redemptorysta zwrócił się do wiernych o podjęcie szturmu modlitewnego o pokój w Europie i na Ukrainie. O. Tadeusz Rydzyk prosi o mobilizację wszystkie osoby angażujące się w inicjatywy różańcowe.

Dyrektor katolickiej rozgłośni przypomniał, że wezwali do tego Ojciec Święty Franciszek, a także księża biskupi w Polsce i na Ukrainie.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl