fot. pixabay.com

Wielka Nowenna za chorych i źle się mających

Wielka Nowenna za chorych i źle się mających to 10 Mszy świętych, które odprawiane będą w Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii, od 2 lutego do 11 lutego 2022 roku. „Kiedy narasta kolejna fala pandemii wielu z nas, wielu z naszych bliskich i przyjaciół, cierpi na różnego rodzaju choroby duszy i ciała, dlatego przez 9 dni pragniemy modlić się we wszystkich zgłoszonych intencjach i za polecone naszej modlitwie osoby” – mówi ks. Paweł Naumowicz MIC, kustosz sanktuarium.

Nowenna rozpocznie się uroczystą Mszą świętą o godz. 12:00 w święto Ofiarowania Pańskiego, w środę 2 lutego 2022 roku, w Sanktuarium w Górze Kalwarii. Codziennie (przez dziewięć dni) za poleconych chorych, sprawowana będzie Msza św. o godz. 12.00 i następująca po niej nowenna. To wielkie wołanie do Nieba zakończy się Mszą św. w samo południe w święto Matki Bożej z Lourdes, w piątek 11 lutego. Podczas tej Eucharystii będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych, który nazywany jest także sakramentem uzdrowienia.

Św. o. Stanisław Papczyński, pełen miłosierdzia, starał się ulżyć wszystkim w biedzie, nieszczęściach i chorobach. Dzięki jego modlitwie ludzie byli uzdrawiani z różnych chorób, słabości i bólów. Sam znosił różnego rodzaju cierpienia i choroby, ofiarowując je dla zbawienia innych, szczególnie cierpiących w czyśćcu.

Dlatego przez 9 dni nowenny i w święto Matki Bożej z Lourdes, razem z Niepokalaną Maryją Uzdrowieniem Chorych i św. o. Stanisławem, wierni będą prosić Miłosiernego Boga o ulgę w cierpieniu, o uzdrowienie duszy i ciała dla wszystkich dotkniętych pandemią i wszelkimi chorobami.

Intencje do Mszy świętych oraz nowenny za chorych i źle się mających przed świętem Matki Bożej z Lourdes można wysyłać poprzez formularz znajdujący się na stronie internetowej Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. [czytaj więcej]

Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego

drukuj