Ostatni dzień zapisów na tegoroczne spotkanie Taize w Pradze

Dziś mija termin zgłaszania udziału w tegorocznym Europejskim Spotkaniu Młodych Taize. Tym razem młodzi z wielu krajów na przełomie roku spotkają się w czeskiej Pradze.

Spotkaniu towarzyszyć będzie hasło: „Pojednanie wśród chrześcijan w Europie”. Przygotowania do wydarzenia trwają m.in. w kościele św. Anny w Warszawie – informuje ks. Sergiusz Dębecki, duszpasterz kościoła św. Anny.

– Z naszego kościoła akademickiego będzie uczestniczyło ponad sto osób. Przygotowujemy się przez cotygodniowe modlitwy w duchu Taize. Śpiewamy kanony, jest medytacja nad Słowem Bożym, rozważanie tego Słowa w grupach. Tutaj w kościele akademickim Św. Anny już od wielu lat są te przygotowania do Europejskich Spotkań Młodzieży. Modlimy się o pokój w Europie, bo istnieje dużo zagrożeń. Wiemy, co się dzieje na wschodzie, ile jest różnych antagonizmów, podziałów. Czytamy fragmenty Jan Pawła II, czytamy fragmenty medytacji i rozważań brata Rogera – powiedział ks. Sergiusz Dębecki.    

W program tegorocznego spotkania wpisuje się modlitwa o charakterze ekumenicznym. Zaplanowano również szereg spotkań tematycznych.

Europejskie Spotkanie Młodych będzie odbywało się od 29 grudnia 2014r. do 2 stycznia 2015r. Wydarzenie zgromadzi młodych ludzi pragnących uczestniczyć w kolejnym etapie „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, zainicjowanej przez Brata Rogera.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl