fot. o. Marek Raczkiewicz CSsR

Wrocław gospodarzem 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé

Wrocław będzie gospodarzem kolejnego – 42. Europejskiego Spotkania Młodych Taizé (28.12.2019-01.01.2020). Decyzję ogłosił dziś przeor tej wspólnoty, brat Alois. Polacy przyjęli wiadomość burzą oklasków.

Wrocław będzie gospodarzem już po raz trzeci. Poprzednie spotkania odbyły się w 1989 i w 1995 roku. Wybór tego miasta jest odpowiedzią na zaproszenie, jakie pod koniec 2014 r. wysłali równocześnie na ręce brata Aloisa ks. abp Józef Kupny, biskup luterański Ryszard Bogusz, ówczesna Rada Miasta Wrocławia i prezydent Rafał Dutkiewicz.

Polacy, którzy biorą udział w madryckim spotkaniu, przyjęli wiadomość z wielką radością. Specjalny list do młodych wystosował także prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

„Niezwykle cieszę się z przyjęcia przez Was zaproszenia do Wrocławia na kolejne Europejskie Spotkanie Młodych (…). Przybędziecie do naszego miasta już po raz trzeci, po 24 latach przerwy. Być może ktoś z Was pamięta Wrocław sprzed lat, z roku 1989 lub z roku 1995. Nasze miasto bardzo się zmieniło – zobaczycie to sami, ale w swoim najważniejszym elemencie pozostało takim, jakim zawsze było – miastem ludzi o otwartych sercach. Wrocław ma bogatą historię i nosi wiele imion w różnych językach świata. Jednak proszę, abyście przygotowując się do kolejnego spotkania nazywali je – po prostu – Waszym domem. Do zobaczenia we Wrocławiu!” – napisał prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj