PAP/EPA

Ostatni dzień wizyty papieża Franciszka w Rumunii

Ojciec Święty Franciszek zakończy dzisiaj trzydniową wizytę apostolską w Rumunii. Papież uda się do miasta Blaj, gdzie na Polu Wolności sprawowana będzie greckokatolicka Boska Liturgia – Msza św. w obrządku wschodnim.

Odbędzie się także beatyfikacja siedmiu grekokatolickich biskupów – męczenników z czasów komunizmu.  Papież odwiedzi także wspólnotę Romów.

Wczoraj, na zakończenie drugiego dnia pielgrzymki, Ojciec Święty spotkał się z młodzieżą i rodzinami na Placu przed Pałacem Kultury w Jassach.

– Rumunia jest ogrodem poświęconym Matce Bożej. Podczas tego spotkania mogłem zdać sobie z tego sprawę, bo Ona jest Matką, która pielęgnuje marzenia swoich dzieci, strzeże ich nadziei, wnosi w dom radość, jest czułą i konkretną Matką, która się nami opiekuje. Jesteście żywą i kwitnącą wspólnotą pełną nadziei, którą możemy darować Matce. Jej powierzam przyszłość młodzieży, rodzin i całego Kościoła – mówił papież Franciszek.

Hasłem 30. zagranicznej pielgrzymki papieża Franciszka są słowa „Idziemy razem”, podkreślające jej ekumeniczny charakter.

Poszczególne punkty papieskiej wizyty w Rumunii transmitują Radio Maryja i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj