fot. twitter.com/EpiskopatNews

Ojciec Święty towarzyszy przygotowaniom do ŚDM w Portugalii

Papież Franciszek towarzyszy przygotowaniom do kolejnych Światowych Dni Młodzieży. Planowane początkowo na 2022 rok ŚDM w Lizbonie zostały przesunięte o rok ze względu na zagrożenie zdrowotne spowodowane pandemią koronawirusa.

Zmianie uległ również termin przekazania symboli ŚDM: Krzyża oraz ikony maryjnej, Salus Populi Romani. Ceremonia będzie miała miejsce 22 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla, w Rzymie.

Przewodniczący Fundacji ŚDM Lizbona 2023 ks. bp Américo Aguiar wyraża nadzieję, że wydarzenie odbędzie się w duchu wrażliwości młodych ludzi, zgodnie z ich sposobem odczuwania oraz językiem, ponieważ to oni są głównymi bohaterami tego święta. Odpowiedzialny za organizację przyszłych Światowych Dni Młodzieży w Portugalii uczestniczył w pierwszej po długiej przerwie audiencji Papieża z fizycznym udziałem wiernych, która miała miejsce na Dziedzińcu św. Damazego w Watykanie.

Ks. bp Américo Aguiar zauważył, że papież Franciszek jest bardzo zadowolony, ale również spokojny, ponieważ pozostaje świadomy, że prace przygotowawcze do spotkania w Lizbonie posuwają się naprzód. Ojciec Święty prosił również o uwzględnienie wymiaru wzajemnej solidarności uczestników.

vaticannews.va/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl