Ojciec Św. zawierzył Synod Biskupów

Ojciec Św. Benedykt XVI zawierzył Matce Bożej zbliżający się Synod Biskupów oraz Rok Wiary. Papież odwiedził dziś włoskie, narodowe Sanktuarium Maryjne w Loreto, gdzie sprawował Eucharystię.

W homilii Ojciec Św. przypomniał, że 50 lat temu błogosławiony Jan XXIII. podczas pielgrzymki do Loreto zawierzył Pannie Maryi Sobór Watykański II.

– Przybyłem tutaj jako pielgrzym, aby zawierzyć Matce Bożej dwie ważne inicjatywy Kościoła. Rok Wiary, który rozpocznie się za tydzień 11 października, w 50 rocznice inauguracji drugiego Soboru Watykańskiego i Zwyczajne Zgromadzenie Synodu Biskupów, które zwołałem w październiku pod hasłem „Nowa Ewangelizacja dla Przekazu Wiary Chrześcijańskiej” – powiedział Ojciec Św. Benedykt XVI.

Ojciec Św. wskazał na przykład Maryi, która – jak powiedział – została błogosławioną, ponieważ uwierzyła. Papież nawiązał do tajemnicy Zwiastowania Pańskiego. Zauważył, że Bóg prosi o swobodną zgodę Maryi, aby stać się człowiekiem. Dodał, że jej „tak” jest owocem Bożej łaski. Ale łaska – jak zaznaczył – nie eliminuje wolności. Akcentował, że wiara nic nie odbiera ludzkiemu stworzeniu, ale pozwala na jego pełną i definitywną realizację. Z kolei nawiązując do tajemnicy wcielenia Syna Bożego Ojciec Św. powiedział, że mówi nam ono jak bardzo człowiek jest ważny dla Boga, a Bóg dla człowieka.

– Bez Boga człowiek dochodzi do tego, że jego egoizm przeważa nad  solidarnością i miłością, rzeczy materialne nad wartościami, mieć nad być . Musimy powrócić do Boga aby człowiek na nowo był  człowiekiem. Z Bogiem nawet w chwilach trudnych kryzysu nie brakuje horyzontu nadziei. Wcielenie nam mówi, ze nigdy nie jesteśmy sami . Bóg wszedł w Nasze człowieczeństwo i nam towarzyszy – dodaje Ojciec Św. Benedykt XVI.

Na zakończenie homilii Ojciec Św. powierzał Najświętszej Matce Boga wszystkie trudności świata w poszukiwaniu równowagi duchowej i pokoju, problemy rodzin, pragnienia młodych, cierpienia i szczególny czas łaski dla Kościoła, który się przed nami otwiera.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl