Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie

Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie. O wyrażenie swojej solidarności z cierpiącymi, apeluje Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Biskupi zebrani na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski przypominają, że kiedy Polacy walczyli o wolność, wspierała nas reszta Europy. Teraz my mamy okazję – chociaż częściowo – spłacić ten dług modląc się za Ukrainę.

– Zachęcam wszystkich do tego, żeby tę modlitwę za Ukrainę rzeczywiście urzeczywistnić. Żeby ona stała się czymś realnym w naszych rodzinach, w naszej indywidualnej modlitwie, modlitwie parafialnej. Jeżeli kogoś na to stać, to oczywiście za tym mogą iść bardzo konkretne ofiary składane właśnie na ten cel. Wiemy, że sytuacja na Ukrainie jest w tej chwili bardzo trudna. Perspektywa podwyżki cen, chociażby za gaz, to jest coś przerażającego, kiedy ludzie mówią, ze najprawdopodobniej w najbliższym czasie cena gazu wzrośnie o 270 proc. – powiedział ks. Leszek Kryża, dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.       

Wielki Post jest czasem skłaniającym do modlitwy oraz jałmużny. W tym roku szczególnie warto skierować ją w stronę Ukraińców, z których, na skutek rosyjskiej agresji, wielu straciło dorobek życia.

RIRM

drukuj