O. prof. Andrzej Wodka CSsR Prezydentem AVEPRO

Polski redemptorysta o. prof. Andrzej Wodka został Prezydentem Agencji Stolicy Apostolskiej ds. Oceny i Promocji Jakości Uczelni Kościelnych. Na stanowisko mianował go Ojciec św. Franciszek.

Watykańska Agencja w swoich zadaniach podobna jest do Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Powstała w 2007 r. za pontyfikatu papieża Benedykta XVI. Jest to niezależny organ Stolicy Apostolskiej odpowiedzialny za weryfikację i promocję jakości kształcenia w uczelniach papieskich i kościelnych. Agencja współpracuje z Kongregacją Wychowania Katolickiego.

O. prof. Andrzej Wodka CSsR mówi, że przyjmuje nominację z zaskoczeniem, wdzięcznością i nadzieją.

– Agencja (…) jest młoda, ma ponad 10 lat, a więc być może nie wypracowała sobie jeszcze ogromnych zasobów, które trzeba by było teraz studiować nie wiadomo jak długo. Ale znam też część współpracowników, więc podejmuję to wszystko z dużą nadzieją oczywiście. Nie robi się tego dla własnej promocji, absolutnie. Jest to cały czas przedłużenie mojej służby, która wynika z konsekracji. A tę otrzymałem niemal 40 lat temu, bo dokładnie 40 lat temu zdawszy maturę, wstąpiłem do naszego zgromadzenia i tak się zaczęła ta droga. Ona ma horyzont nieograniczony – cokolwiek Pan Bóg zechce, będzie. Przyjmuję tę nominację z zaskoczeniem, nadzieją i z wdzięcznością, że Pan prowadzi swoje dzieło dalej i poprowadzi dalej – tłumaczy o prof. Andrzej Wodka CSsR.

O. prof. Andrzej Wodka CSsR aktualnie pełni urząd Prezesa Akademii Alfonsjańskiej w Rzymie. Więcej o przyszłej posłudze Redemptorysty można przeczytać w [naszym wywiadzie], który przeprowadził z nim o. Janusz Sok CSsR, Przełożony Prowincji Warszawskiej Redemptorystów.

RIRM

drukuj