O. Michael Brehl CSsR z wizytą w Polsce

Zakończyła się wizytacja Zarządu Generalnego Zgromadzenia Redemptorystów w Prowincji Warszawskiej. Do Polski przyjechał generał zakonu o. Michael Brehl CSsR, który odwiedził dziś Toruń.

Przez dwa miesiące wizytatorzy z Zarządu Generalnego Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela odwiedzili wszystkie wspólnoty Prowincji Warszawskiej Redemptorystów, która ciągle jest najliczniejszą prowincją na świecie. Posługę należących do niej ojców i braci docenia Generał Zgromadzenia Redemptorystów o. Michael Brehl CSsR.

Prowincja Warszawska jest bardzo wierna naszej misji. Ma duży wpływ na Kościół w Polsce oraz na społeczeństwo – podkreślił generał zakonu.

Ważnym elementem posługi redemptorystów w Polsce jest ewangelizacja za pomocą środków społecznego komunikowania.

Radio Maryja to nie tylko telewizja czy rozgłośnia radiowa, którą można wyłączyć i włączyć. Jest to Rodzina Radia Maryja. Są to ludzie, którzy wspierają radio i czują się częścią tej rodziny. Są to ludzie, którzy modlą się o powołania, modlą się w intencji Kościoła oraz społeczeństwa. Dzięki temu, że słuchają radia, rozwijają swoje horyzonty, które stają się głębsze i szersze – tłumaczył o. Michael Brehl CSsR.

Zgromadzenie redemptorystów uczestniczy w wyjątkowym jubileuszu 150-lecia przywrócenia do kultu publicznego ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bł. Papież Pius IX przekazał ją zakonnikom, aby rozpropagowali ją na całym świecie. Stała się w ten sposób najbardziej rozpoznawalnym wizerunkiem Matki Bożej. Świadectwa z całego świata potwierdzają, że Matka Boża Nieustającej Pomocy wyprasza łaski tym, którzy się do niej uciekają.

TV Trwam News/RIRM

drukuj