fot. redemptor.pl

O. A. Laskosz CSsR: Dziadkowie patrzą w przyszłość i wskazują istotę wiary w Boga

Dzisiaj przypada Dzień Babci. Jutro natomiast swoje święto mają dziadkowie. Do najstarszych członków rodziny, jak co roku, płynie wiele życzeń. To oni stanowią wsparcie dla swoich dzieci, patrzą w przyszłość i wskazują, że najważniejsza jest wiara w Jezusa Chrystusa – zaznacza o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

To właśnie babcie i dziadkowie stanowią wsparcie dla rodziców w procesie kształtowania młodzieży. Uczą najmłodszych m.in. miłości do Boga i Ojczyzny.

W tym dniu warto pamiętać o nich podczas modlitwy. Za babcie i dziadków będą się dziś modlić wierni zgromadzeni w sanktuarium pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

O. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz świątyni, podkreśla, że dziadkowie pełnią ważną rolę w rodzinie.

– Dziadkowie są do tego, by pomagać swoim dzieciom, również w wychowywaniu wnuków. (…) Są też do tego, aby patrzeć w przyszłość i zwracać uwagę, że najważniejsza jest wiara w Jezusa Chrystusa, bo przed nami wszystkimi jest życie wieczne. Dziadkowie są jak Boża latarnia, która świeci w domu rodzinnym i przypomina, że Pan Bóg i tylko Pan Bóg ma być zawsze na pierwszym miejscu, bo on nam wszystko da. To, czego potrzebuje rodzina, pochodzi przecież od Boga – wskazuje o. Andrzej Laskosz.

Dni babci i dziadka obchodzimy w Polsce od 1966 roku. W tym samym czasie świętuje się go w Bułgarii i Brazylii.

 

RIRM

drukuj