Pielgrzymi licznie nawiedzają sanktuarium w Toruniu

Sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II jest oddane do kultu religijnego. Miesiąc temu odbyła się uroczysta konsekracja świątyni. Jest ona nadal budowana, wzrasta także w wymiarze duchowym. Do sanktuarium licznie przybywają pielgrzymi nie tylko z Torunia i okolic, ale z całej Polski i z zagranicy. 

Możemy powiedzieć, że jest to sanktuarium o wymiarze międzynarodowym powiedział w audycji „Aktualności dnia” w Radu Maryja o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz sanktuarium.

– Wielu pielgrzymów przybywa tutaj z wielką radością. Są to członkowie Rodziny Radia Maryja, który chcą podziękować Panu Bogu za cud powstania tak szybko naszej świątyni, ale nade wszystko, by w sposób szczególny wypraszać potrzebne łaski sobie i swoim rodzinom u stóp św. Jana Pawła II, który jest najbardziej wyjątkowym ze wszystkich Polaków. (…) Spokojnie możemy mówić, że jest to sanktuarium międzynarodowe. Przyjeżdżają tu także osoby z zagranicy: Niemiec, Stanów Zjednoczonych czy Kanady – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR.    

Kustosz sanktuarium dodał, że wśród odwiedzających świątynię są pielgrzymi indywidualni, grupy zorganizowane, a także młodzież gimnazjalna z tzw. zielonej szkoły. Młodzież żywo reaguje na symbole odnoszące się do historii Polski, które znajdują się w świątyni – powiedział kustosz.

Świątynia cały czas jest wznoszona, ozdabiana. Przy niej powstaje Bractwo św. Jana Pawła II, które będzie szerzyć naukę Jana Pawła II. O. Andrzej Laskosz CSsR wyraził nadzieję, że sanktuarium stanie się centrum wiedzy o św. Janie Pawle II.     

– Bractwo św. Jana Pawła II to będzie wyjątkowa wspólnota. Bogu niech będą dzięki, że ojciec Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, podjął tak ważną decyzję. (…) Nasze sanktuarium to można powiedzieć taki uniwersytet św. Jana Pawła II pod wyznawaniem NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Przecież to nasz Papież jako pierwszy użył określenia: nowa ewangelizacja. Ufam, że rzeczywiście powstanie tutaj – poprzez to bractwo – centrum poznawania tego wielkiego świętego, największego spośród Polaków – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR.

Od 10 do 15 lipca odbędzie się letnia szkoła Bractwa św. Jana Pawła II. Aktualnie trwają zapisy: [email protected]. Jest to szkoła dla wszystkich, a dla młodzieży organizowane są dodatkowo warsztaty muzyczne.

Msze św. w dni powszednie sprawowane są w sanktuarium o 7:00  i 18:00, w niedziele o 12:00 i 18:00. W każdy wtorek o 7:30 i 17:30 odprawiana jest nowenna do św. Jana Pawła II.

O. Andrzej Laskorz przypomniał, że obok świątyni jest parking dla samochodów i autobusów. Poinformował też o możliwość skorzystania z noclegu.

– Obok jest akademik studencki, gdzie można napić się herbaty czy kawy. Jest także możliwość noclegu. Należy wcześniej zgłosić się telefonicznie (tel. 693 168 247) lub mailowo ([email protected]) – zapewnił kustosz sanktuarium.

Wypowiedź o. Andrzeja Laskosza CSsR, kustosza sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II [TUTAJ]

RIRM

drukuj