Msza Święta w intencji beatyfikacji ks. Ignacego Skorupki

W 100-lecie pracy duszpasterskiej ks. Ignacego Skorupki w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Łodzi zostanie odprawiona dziś Msza św. w intencji wyniesienia na ołtarze tego bohaterskiego kapłana. Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi ks. bp Józef Zawitkowski z Łowicza.

To pierwszy taki oddolny ruch świeckich i duchownych, który może doprowadzić do tego, że w przyszłości ks. Ignacy zostanie świętym – podkreśla ks. Michał Misiak, wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Łodzi.

To jest kapłan trochę zapomniany, ponieważ był on kapłanem niewygodnym, walczył z bolszewikami, dlatego w czasie komuny nie było o nim głośno. Ks. Ignacy wraz z ks. Popiełuszką spinają dwiema klamrami czas prześladowania Kościoła w XX w. przez komunę. Niestety ks. Ignacy nie został jeszcze „wydobyty” i uhonorowany za to co robił. Chcielibyśmy, aby w całej Polsce ks. Ignacy był doceniony i żeby jego świadectwo, jego życie mogło też pomagać nie tylko kapłanom, ale też i młodym Polakom. Modlimy się o to wyniesienie na ołtarze, ponieważ widzimy jak wielkim może być patronem akurat na te czasy – zauważył ks. Michał Misiak.

Każdy wchodzący dziś do łódzkiego kościoła otrzyma też krzyż, który zostanie przez niego wysoko uniesiony podczas Eucharystii, podobnie jak kiedyś przed laty uniesiony był w Bitwie Warszawskiej przez ks. Skorupkę.

Ks. Ignacy Skorupka to zasłużony polski kapłan i kapelan wojska polskiego i bohater narodowy. Jego śmierć stała się symbolem Bitwy Warszawskiej w 1920 r. W latach 1918-19 pracował jako wikariusz w parafii Przemieniania Pańskiego w Łodzi. Uroczysta Msza św. w intencji jego beatyfikacji rozpocznie się o godz. 18.00.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl