fot. PAP/EPA

Modlitwa Regina Coeli z Ojcem Świętym Franciszkiem

Dzielmy się radością ze Zmartwychwstania, ponieważ kiedy dzielimy się nią z innymi – ona wzrasta – tymi słowami wzywał Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej modlitwy Regina Coeli.

W dzisiejszych rozważaniach Ojciec Święty nawiązywał w sposób szczególny do spotkania niewiast ze zmartwychwstałym Jezusem. Kobiety, które opuściły grób były pełne radości, a źródłem tej radości było zmartwychwstanie.

– Oto niewiasty w poranek wielkanocny przeżywają to doświadczenie, ale w sposób znacznie wspanialszy. Dlaczego? Ponieważ zmartwychwstanie Jezusa to nie tylko wspaniała wiadomość czy szczęśliwe zakończenie historii, ale coś, co zmienia nasze życie całkowicie i na zawsze! Jest to zwycięstwo życia nad śmiercią, nadziei nad przygnębieniem – powiedział papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślił także, że radość ze zmartwychwstania nie jest czymś odległym. Jest ona bardzo blisko, jest nasza, ponieważ została nam dana w dniu chrztu.

– Odtąd i my, podobnie jak niewiasty, możemy spotkać Zmartwychwstałego – wskazał Ojciec Święty Franciszek.

Papież Franciszek wzywał nas, abyśmy nie rezygnowali z radości ze Zmartwychwstania. Wręcz przeciwnie, powinniśmy posilać się radością Jezusa, która jest napędem naszego życia. Ojciec Święty prosił również, aby modlić się za niego i nie ustawać w modlitwie o dar pokoju dla całego świata.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl