Papież Franciszek: Niech w sercach ludzi miejsce znajdzie pojednanie i braterstwo

Papież Franciszek modlił się z wiernymi w niedzielę w Watykanie o to, by na świecie zakończyła się przemoc i nienawiść i by w sercach ludzi miejsce znalazło pojednanie i braterstwo. Papież wyraził bliskość z narodem Indonezji, gdzie doszło do ataków bombowych.

W niedzielnych zamachach na trzy kościoły w indonezyjskim mieście Surabaja zginęło co najmniej 11 osób, a ponad 40 zostało rannych.

Zwracając się do tysięcy wiernych zgromadzonych na placu Świętego Piotra na południowej modlitwie Regina Coeli Franciszek powiedział: „Wyrażam szczególną bliskość z drogim narodem Indonezji, a zwłaszcza ze wspólnotami chrześcijańskimi miasta Surabaja, gdzie doszło do ciężkich ataków na miejsca kultu”.

„Wznoszę moją modlitwę za ofiary i ich krewnych. Wspólnie wzywamy Boga pokoju, by sprawił, aby ustały działania naznaczone przemocą, a w sercu wszystkich znalazły miejsce nie uczucia nienawiści i przemocy, ale pojednania i braterstwa”- mówił Papież.

Nawiązał również do obchodzonego w niedzielę Światowego Dnia Środków Społecznego Przekazu i przypomniał jego temat: „Fake news, czyli fałszywe wiadomości a dziennikarstwo pokoju”.

„Pozdrawiam wszystkich pracowników mediów, szczególnie dziennikarzy, którzy angażują się w poszukiwanie prawdy w informacji, przyczyniając się do sprawiedliwego i pokojowego społeczeństwa” – dodał Franciszek.

Pozdrowił też matki w związku z ich świętem obchodzonym we Włoszech i innych krajach. Papież dziękował im za „opiekę nad rodzinami”.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl