fot. PAP/EPA

Papież Franciszek podsumował pielgrzymkę do Kazachstanu

Ojciec Święty Franciszek podsumował dziś w Watykanie ubiegłotygodniową podróż apostolską do Kazachstanu. Podczas niej Papież wziął udział w kongresie przywódców religijnych w Nur-Sułtanie.

W trakcie dzisiejszej audiencji generalnej na placu św. Piotra Biskup Rzymu powiedział, że wydarzenie to było promocją pokoju i braterstwa.

Na koniec kongresu przyjęto wspólną deklarację. Papież Franciszek wskazał, że nawiązuje ona do historycznego spotkania religijnego na rzecz pokoju zwołanego przed laty w Asyżu przez św. Jana Pawła II oraz do myśli Mahatmy Gandhiego.

Papież Franciszek powiedział, że wizyta w Kazachstanie dała mu też okazję poznać władze tego kraju i żyjących tam wiernych Kościoła katolickiego. Jak zaznaczył, katolików jest tam niewielu, ale są oni otwarci i ufni w działanie Ducha Świętego. Ta „mała trzódka” – jak wskazał – uczestniczyła w Eucharystii na pl. Expo w otoczeniu nowoczesnej architektury.

– Było to święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To skłania nas do refleksji w świecie, w którym postęp i regres splatają się ze sobą. Krzyż Chrystusa pozostaje kotwicą zbawienia, znakiem nadziei, która nie zawodzi, ponieważ opiera się na miłości Boga miłosiernego i wiernego. Do Niego kierujemy nasze podziękowanie za tę podróż i naszą modlitwę, aby przyniosła ona bogate owoce dla przyszłości Kazachstanu i dla życia Kościoła pielgrzymującego na tej ziemi – mówił Ojciec Święty.

Papież podziękował dziś w Watykanie Polakom za dar modlitwy, która towarzyszyła mu podczas jego pielgrzymki do Kazachstanu.

Witając uczestników obchodów 40-lecia Fundacji Jana Pawła II, Biskup Rzymu zachęcał też do propagowania dziedzictwa Papieża Polaka.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl