fot. Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu rozpocznie się dziś IV Kongres Młodych Osób Konsekrowanych. Tematem tegorocznego spotkania są słowa zaczerpnięte z Księgi Proroka Izajasza: „Powstań i świeć”. W tegorocznej edycji kongresu weźmie udział ponad 600 osób z przeszło 80 zgromadzeń i prawie 20 instytutów świeckich i stowarzyszeń życia apostolskiego.

Każdego dnia uczestnicy będą gromadzili się na wspólnej modlitwie i Eucharystii. W planach są także konferencje, spotkania w mniejszych grupach oraz czas integracji.

Przesłanie do uczestników skieruje br. ks. kard. Raniero Cantalamessa, kapucyn i kaznodzieja Domu Papieskiego.

Br. Łukasz Wójcik, diakon z Towarzystwa Salezjańskiego i rzecznik kongresu, zaznacza, że modlitewne spotkanie ma m.in. charakter formacyjny.

– Chcieliśmy, żeby prowadziło nas Słowo. Samo hasło „Powstań i świeć” nie jest wydumane przez nas, ale są to słowa z Księgi Proroka Izajasza, dlatego bardzo chcieliśmy, żeby każdy dzień był poświęcony Słowu z dnia, które mówi do nas Pan Bóg. Chcemy, aby spotkanie młodych osób konsekrowanych, którzy stwierdzili, iż zostawią wszystko i pójdą za Jezusem do różnych zakonów i zgromadzeń, żeby robić coś dobrego, aby spotkanie budowało nas wewnętrznie, żebyśmy się odradzali i powstali, a dopiero potem świecili. To dlatego zależy nam na tym, aby prowadziło nas Słowo z dnia. Codziennie będziemy przeżywać prawie całodniowe rozmyślanie, żeby słuchać tego, co Pan Bóg chce do nas powiedzieć – powiedział br. Łukasz Wójcik.

Nagrania z konferencji podczas IV Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych będą publikowane w internecie.  Modlitewne spotkanie w Licheniu potrwa do 25 września.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl