fot. Autorstwa P. Vojtěch Kodet - permission to use it for "good purposes" - see link: http://www.vojtechkodet.cz/o-webu/ - http://www.vojtechkodet.cz/obrazek.php?id=503-24-6-2013.jpeg, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=81193012

Modlitwa o beatyfikację ks. Dolindo Ruotolo

Dziś na Jasnej Górze o godz. 18.00 wierni będą modlili się o beatyfikację księdza Dolindo Ruotolo. Od 50 lat setki osób gromadzą się w neapolitańskim kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa, by adorować Najświętszy Sakrament i odmawiać różaniec prosząc o beatyfikację księdza Dolindo Ruotolo

Każdego 19 dnia miesiąca, na pamiątkę śmierci ks. Dolindo Ruotolo, która nastąpiła 19 listopada 1970 roku, setki osób gromadzą się w neapolitańskim kościele Matki Bożej z Lourdes i św. Józefa przy ulicy Salvatore Tommasi, by przy grobie księdza Dolindo adorować Najświętszy Sakrament i odmawiać różaniec.

„Tym razem w sanktuarium Maryi Dziewicy na Jasnej Górze 19 listopada 2021 r. chcemy zgromadzić się, by w Domu Matki spędzić wieczór na czuwaniu modlitewnym wraz ze świętym kapłanem z Neapolu. O godz. 18.00 w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze rozpoczniemy wspólną modlitwę adoracji, a następnie Mszę św. o godz. 18.30 w intencji o beatyfikację Sługi Bożego ks. Dolindo Ruotolo, której przewodniczyć będzie ks. prof. Robert Skrzypczak inicjator spotkania na Jasnej Górze” – informują organizatorzy.

Podczas Eucharystii wybrzmią kompozycje liturgiczne Sługi Bożego. Ponadto po Mszy św. odbędzie się koncert muzyki skomponowanej przez ks. Dolindo Ruotolo w wykonaniu Jasnogórskiego Chóru Chłopięco – Męskiego Pueri Claromontani pod dyrekcją s. Marii Bujalskiej. Muzyka na chór męski i chłopięcy z organami. Przybyli na koncert będą mogli również usłyszeć solistów oraz Marcina Lauzera, organistę jasnogórskiego.

W maju br. arcybiskup Neapolu podpisał dekret o wszczęciu na nowo fazy przygotowawczej procesu kanonizacyjnego ks. Dolindo Ruotolo. Został w tym celu wyznaczony postulator i wicepostulator procesu. Obecnie gromadzone są nowe świadectwa i relacje doznanych łask za przyczyną świętego neapolitańskiego kapłana.

„Prosimy, by wszyscy czuli się zaproszeni do przeżycia czuwania modlitewno-muzycznego z księdzem Dolindo Ruotolo u naszej Najdroższej Matki, Pani Jasnogórskiej. Będziemy dziękować Bogu za tego świętego „wybrańca Maryi” i prosić o szybką jego beatyfikację i kanonizację. Ojcom Paulinom, gospodarzom wydarzenia składamy gorące podziękowania za zaproszenie księdza Dolindo Ruotolo i nas do Domu naszej Matki i Królowej na Jasną Górę” – zachęcają inicjatorzy spotkania modlitewnego.

 

Ks. prof. Robert Skrzypczak/ O. dr Nikodem Kilnar OSPPE, Krajowy Duszpasterz Muzyków Kościelnych przy KEP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl