„Młodzież będzie ewangelizować młodzież”

Chociaż Światowe Dni Młodzieży zakończyły się wczoraj, w wielu diecezjach w Brazylii planowany jest ich ciąg dalszy i kontynuacja nauki, jaką pozostawił Ojciec Święty Franciszek.

Jeden z takich projektów ma polegać na tym, że „Młodzież będzie ewangelizować młodzież”.

Ojciec Święty podbił serca Brazylijczyków. Widać to było podczas życzliwego, gorącego i pełnego entuzjazmu przywitania papieża przez młodych – dodaje o. Zbigniew Małolepszy. Zwraca także uwagę na słowa Ojca Świętego, który zachęcał uczestników ŚDM do tego by być innym człowiekiem.

 – Z tego co wiem, wiele diecezji, również i nasza ma zaplanowany ciąg dalszy. To jeszcze nie jest żaden konkretny program, ale nasz biskup już wspomniał – „Młodzież będzie ewangelizować młodzież”. To wszystko jest jeszcze do zaplanowania. Wiem, że są takie projekty, w które młodzież będzie wciągana coraz bardziej. Druga sprawa to kwestia powołaniowa. Myślę że w Brazylii za mało się jeszcze modli o powołania, chociaż tych powołań jest coraz więcej powiedział o. Zbigniew Małolepszy, redemptorysta posługujący w Brazylii.

Pielgrzymkę Ojca Św. Franciszka do Brazylii transmitowały Radio Maryja i TV Trwam.

 – Bardzo pozytywnie zaskoczył nas aż tak wielki entuzjazm wokół osoby Ojca Świętego. Przez sam fakt, że jest Latynoamerykaninem można się było tego spodziewać, ale nie sądziłem, że aż tak gorące przyjęcie zgotuje mu Brazylia. Oczywiście było to międzynarodowe środowisko, ale jednak ten duch brazylijski się udzielił – dodał o. Zbigniew Małolepszy

RIRM

drukuj