Misterium Męki Pańskiej w Grębocinie

Tradycyjnie w Wielką Środę (w tym roku 12 kwietnia) na placu przy ul. Owocowej w Grębocinie od godz. 19.30. będziemy rozważać ostatnie godziny życia Jezusa.

Udział w Misterium jest okazją do pochylenia się nad tajemnicą zbawienia i daje możliwość głębszego przeżywania świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Tegoroczne Misterium przeżywane w roku 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie pozwoli nam także na nowo odkryć rolę Maryi w historii zbawienia.

Misterium organizowane jest przez parafię pw. Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus już po raz 9. Każdego roku przygotowuje je blisko 200 osób a uczestniczy w nim ok. 3 tysięcy osób.

Misterium zaciera granice między widzami i aktorami. Każdy z uczestników może poczuć się jak świadek wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat.

Ks. Paweł Borowski, pomysłodawca i reżyser Misterium

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl