Madryt: wiosenna sesja plenarna Episkopatu Hiszpanii

W Madrycie trwa wiosenna sesja plenarna Episkopatu Hiszpanii. Nowy plan duszpasterski, Rok Terezjański, Europejskie Spotkanie Młodych w Avili – to niektóre z tematów obrad.

O szczegółach z Madrytu mówi o. Marek Raczkiewicz CSsR.

– W chwili ciszy biskupi modlili się w intencji imigrantów, którzy utonęli w Morzu Śródziemnym. Przewodniczący episkopatu ks. kard. Ricardo Blázquez podkreślił w swoim wystąpieniu, że wielki dramat imigrantów toczy się w drzwiach Europy, która przygląda się temu ze spokojem. Podobnie jest z tragedią tysięcy chrześcijan, którzy są prześladowani za swoją wiarę. Episkopat Hiszpanii przeznaczył 250 tys. euro na pomoc chrześcijanom w Syrii i Iraku. Ks. kard. Blázquez zwrócił także uwagę na skutki kryzysu ekonomicznego w Hiszpanii oraz korupcję, która co chwilę wstrząsa opinią publiczną – informuje korespondent Radia Maryja.

Podczas obrad biskupi zajmą się m. in. dokumentem „Kościół w służbie ubogich” oraz rozmieszczeniem duchowieństwa w Hiszpanii. Przewidziana jest również pielgrzymka ks. biskupów do Avili z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. Obrady zakończą się w piątek 24 kwietnia.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl