Ks. prof. Dariusz Oko atakowany za prawdę o „ideologii gender”

Ks. prof. Dariusz Oko, który ostrzega przed zagrożeniami jakie niesie za sobą ideologia gender a także homoseksualizm jest atakowany coraz mocniej.

Mgr Marcin Bogusławski, filozof, napisał na swoim blogu list otwarty do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, a także rektora Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wykłada ks. prof. Dariusz Oko. O sprawie informują lewicowe media.

Mgr Marcin Bogusławski, który jest pracownikiem Katedry Filozofii Współczesnej Uniwersytetu Łódzkiego, oskarża ks. prof. Dariusz Oko o wulgaryzację dyskursu. Przeszkadzają mu m.in. takie słowa jak „pederasta” czy „maniak seksualny”.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który także sam wielokrotnie spotkał się z atakami, mówi, że osoby, które pokazują zagrożenia jakie niesie za sobą ideologia gender są dziś wręcz cenzurowane.

– W skali światowej najpierw raport prof. Marka Regnerusa na temat rozwoju dzieci wychowywanych w związkach homoseksualnych. Raport ten był wykonany na zlecenie Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego, które – zapoznawszy się z tym raportem – cofnęło grant prof. Regnerusowi i zabrało mu prawa do publikacji tego raportu. Mamy chociażby do czynienia z niedawną sytuacją jednego z wykładowców, który miał występować na terenie Uniwersytetu Warszawskiego i mówić na temat in vitro – został on pozbawiony tej możliwości. Z takimi poglądami można polemizować, ale nie ma sensu na nie donosić. Świadczy to o bezradności intelektualnej, o braku argumentacji, o braku kultury intelektualnej – zaznaczył ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Ks. prof. Dariusz Oko spotyka się na konferencjach naukowych, gdzie podkreśla szkodliwość ideologii gender. Podkreśla, że uderza ona w instytucję małżeństwa jako kobiety i mężczyzny, a także rodzinę.

RIRM

drukuj