Kalisz: posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” zbierze się dziś na posiedzeniu w Kaliszu. Wśród poruszanych tematów będą m.in. zbliżające się wybory prezydenckie. W ubiegłym tygodniu z szefem związku Piotrem Dudą spotkał się kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda.

Związkowcy m.in. podsumują spotkanie z Andrzejem Dudą. Nie będą jednak – jak mówią – formułować oficjalnego poparcia, dla któregokolwiek z kandydatów –tłumaczy Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”.

Myślę, że sprawa jest przesądzona, na pewno będziemy o tym rozmawiać. Natomiast różne regiony poparły różnych kandydatów, raczej nie sądzę, abyśmy jako centrala podejmowali taką formalną decyzję.  Tym bardziej, że tak, jak mówił przewodniczący podczas briefingu, po spotkaniu z kandydatem na prezydenta, członkom NSZZ „Solidarność” nie trzeba mówić, na kogo mają głosować, sami wiedzą najlepiej. Tutaj jakaś formalna decyzja nie jest nikomu potrzebna – zaznaczył rzecznik NSZZ „Solidarność”.

Piotr Duda mówił w ubiegłym tygodniu, że związkowcy rozliczają ludzi, którzy głosowali albo podpisywali chociażby jedną z ustaw dotyczącą podwyższenia wieku emerytalnego, a także elastycznego czasu pracy. Dodał, że byłoby uwłaczające, gdyby szef NSZZ „Solidarność” albo Komisja Krajowa mówiła członkom „Solidarności” na kogo mają głosować.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl