I Krajowy Kongres Bożego Miłosierdzia w Madrycie

“Ufamy w Twoje miłosierdzie” – pod takim hasłem trwa w Madrycie I Krajowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Według organizatorów bierze w nim udział ok. dwóch tysięcy osób.

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II w Madrycie rozpoczął się I Krajowy Kongres Bożego Miłosierdzia. Został zorganizowany w ramach obchodów 50-lecia powstania Konferencji Episkopatu Hiszpanii.

Głównym celem kongresu jest “głoszenie i danie świadectwa o Bożym Miłosierdziu poprzez serce pokorne i współczujące” i “otwarcie się na potrzebujących, szczególnie na tych, którzy znajdują się na peryferiach”, powiedział ks. kard. Antonio Cañízares. Wygłosił on konferencję inauguracyjną “Jezus Chrystus, miłosierne oblicze Ojca”. Inne tematy to “Spowiedź, sakrament miłosierdzia” i “Dzieła miłosierdzia”.

Uczestnicy kongresu wysłuchają też szeregu świadectw w tym m. in. sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, syryjskiego małżeństwa prześladowanego za wiarę oraz katolika pracującego w świecie mediów. Organizatorzy przewidzieli też dużo miejsca na modlitwę. Dzisiaj późnym wieczorem odbędzie się specjalne czuwanie modlitewne w stołecznej katedrze Almudena. Natomiast jutro Mszę św. na zakończenie obrad odprawi ks. kard. Ricardo Blázquez, przewodniczący Episkopatu Hiszpanii.

Celem kongresu jest też ukazanie instytucjonalizacji ruchu Bożego Miłosierdzia w Hiszpanii. W tej chwili ma on charakter krajowy i podlega Episkopatowi.

image

Kliknij, aby powiększyć

o. Marek Raczkiewicz CSsR/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl