fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Ks. abp M. Jędraszewski na spotkaniu opłatkowym w szpitalu im. G. Narutowicza

Życzę Państwu z całego serca, aby w tym szpitalu zawsze panował nastrój Bożego Narodzenia – mówił ks. abp Marek Jędraszewski podczas spotkania opłatkowego dla pracowników i pacjentów Szpitala im. G. Narutowicza w Krakowie. Metropolita krakowski poświęcił również nowy sprzęt medyczny.

Ks. abp Marek Jędraszewski podzielił się wspomnieniami z odbytej niedawno podróży do Syrii. Zwrócił uwagę na ciągle widoczne skutki wojny i opowiedział o istniejącym w Damaszku sierocińcu, o którym prowadzące go siostry zakonne mówią, że jest to miejsce, gdzie codziennie trwa Boże Narodzenie.

Każdego dnia przyjmują i otaczają miłością sieroty, nie patrząc na ich pochodzenie i religie. Życzę Państwu z całego serca, aby w tym szpitalu zawsze panował nastrój Bożego Narodzenia – przyjmowania każdego, jako tego, który potrzebuje pomocy – zaznaczył metropolita krakowski.

Na zakończenie, nawiązując do poświęcenia sprzętu medycznego, ks. abp Marek Jędraszewski podkreślił, że rozwój techniki i nowe możliwości niesienia pomocy nie powinny przysłonić tego, co najważniejsze – dobroci.

 – Życzę, żeby atmosfera betlejemskiego żłóbka przenosiła się do Państwa domów. Szczęść Boże na Państwa pracę w szpitalu i szczęść Boże na Państwa życie osobiste, rodzinne, przyjacielskie – powiedział.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl