fot. youtube.com

Ks. abp Marek Jędraszewski wsparł akcję „Tornister pełen uśmiechów”

Metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski wsparł akcję Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. Przedsięwzięcie organizowane jest po raz 9. Darczyńcy przygotowują wyprawki szkolne za pośrednictwem diecezjalnych i parafialnych Caritas. Plecaki z przyborami szkolnymi trafią później do dzieci z ubogich rodzin.

Ks. abp Marek Jędraszewski przygotował wyprawkę szkolną dla dwojga dzieci. W krótkim materiale wideo zamieszczonym w internecie przez Archidiecezję Krakowską podkreśla, że tornister to nie tylko „ciężar” oznaczający obowiązki, ale i przedmiot budzący uśmiech.

– Bardzo się cieszę, że także tego roku Caritas ogólnopolska, ale także Caritas archidiecezji krakowskiej podejmuje swoją wspaniałą inicjatywę „Tornister pełen uśmiechów”. (…) W tym tornistrze musi się wiele rzeczy zmieścić – nie tylko te przedmioty, które tradycyjnie powinny w tornistrach się znaleźć, ale także te nasze dobre uczucia, dobre życzenia, dobre emocje – powiedział ks. Arcybiskup.

Metropolita krakowski życzy też wszystkim uczniom, aby nowy rok szkolny był dla nich pełny uśmiechów, które ,,łączą, dają radość i poczucie, że jesteśmy razem”.

Akcję Caritas można wesprzeć także wysyłając sms pod hasłem ,,Tornister” na numer 72052. Inicjatywę pobłogosławił papież Franciszek, a włączyła się w nią m.in. para prezydencka.

Finał akcji ,,Tornister pełen uśmiechów” zaplanowano na 27 sierpnia w Zamościu. W ubiegłym roku dzięki przedsięwzięciu udało się pomóc 50 tys. dzieci z ubogich rodzin.

RIRM

drukuj