Kraków: 18 lipca rusza Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE 2016

Już 18 lipca rozpocznie się w Krakowie Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji ICE 2016 przygotowywane przez Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Rysia.

Z ks. Biskupem współpracują: Grupa „Tymoteusz”, Fundacja „Cogito Ergo Credo” oraz środowiska ewangelizacyjne z Polski i zagranicy.

Ks. Artur Godnarski, Sekretarz Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz koordynator ICE zauważa, że Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji to pierwsze tego typu wydarzenie w historii Światowych Dni Młodzieży i dodaje, że pomysł jego powstania zrodził się tuż po ogłoszeniu przez papieża Franciszka miejsca kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

„Od 1991 roku noszę w sercu ogromne wrażenie jakie zrobiła na mnie podejmowana przez zagraniczne grupy służba ewangelizacyjna w Częstochowie podczas Światowych Dni Młodzieży. Byłem wówczas świadkiem wielkiego poruszenia polskich środowisk i powstania wielu grup, w których zrodziło się pragnienie dzielenia się Ewangelią”. (…) Pragnienie to wydało swój owoc w olbrzymim przedsięwzięciu, jakim stało się Międzynarodowe Centrum Ewangelizacji, gromadzące naszych braci i siostry z 30 krajów, którzy tak samo jak my poruszeni Ewangelią, mają pragnienie dzielenia się Jezusem z tymi którzy, nie mieli jeszcze szczęścia Go poznać oraz o Nim usłyszeć” – mówi koordynator ICE 2016.

Wolontariusze z 30 krajów świata w dniach 18-31 lipca 2016 przeżyją swoje rekolekcje i warsztaty oraz wezmą udział w spotkaniach z ewangelizatorami z „pierwszej linii frontu”, by potem dzielić się Ewangelią z mieszkańcami i gośćmi Krakowa, którzy przyjadą na ŚDM.

Robert Kościuszko/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl