fot. PAP/Stanisław Rozpędzik

Przekazanie flagi państwowej RP wolontariuszom KO ŚDM

W Pałacu Prezydenckim odbędzie się dziś uroczystość przekazania flagi państwowej RP wolontariuszom Komitetu Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Przekazania o godz. 11.00 dokona minister w Kancelarii Prezydenta RP Wojciech Kolarski.

Poprzez uroczyste przekazanie flagi państwowej chcemy podkreślić rangę wydarzenia, jakim dla Polski są ŚDM w Krakowie – mówi prezydencki minister Wojciech Kolarski.

– Pan prezydent został poproszony o przekazanie polskiej flagi. Flaga ma zawisnąć w biurze organizacyjnym ŚDM. Pan prezydent uznał, że ŚDM w Krakowie są imprezą tak ważną, że uroczystość będzie mieć też szczególną oprawę. I stąd właśnie symboliczne miejsce, czyli sala chorągwiana w Pałacu Prezydenckim. Światowe dni młodzieży w Krakowie – wydarzenie rangi światowej, wydarzenie, które ma ogromne znaczenie dla państwa polskiego, które pokazuje znaczenie, sprawność organizacyjną państwa polskiego, ale i jest oczywiście ważnym wydarzeniem duchowym. Nie bez przyczyny przecież odbywa się w 1050 rocznicę Chrztu Polski i będzie to na pewno wydarzenie, o którym będzie można powiedzieć, że ma charakter swoistych rekolekcji – zaznacza Wojciech Kolarski.

Tematem XXXI Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 są słowa: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Oficjalne rozpoczęcie ŚDM będzie miało miejsce 26 lipca.

RIRM

drukuj