Papież Franciszek zatelefonował do ciężko chorego ks. abp. Zimowskiego

Ojciec św. Franciszek zatelefonował we wtorek do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia ks. abp. Zygmunta Zimowskiego, który przebywa w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

Papież zapewnił chorego o łączności duchowej, modlitwie w jego intencji i udzielił błogosławieństwa – podał sekretarz ks. Arcybiskupa ks. Piotr Supierz.

Sekretarz dodał, że przed kilku dniami zadzwonił do ks. abp. Zimowskiego także papież emeryt Benedykt XVI.

Jak poinformowała PAP, we wtorek rzecznik prasowy Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik, o modlitwę w intencji ciężko chorego abp. Zygmunta Zimowskiego prosili m.in. biskupi Kościoła radomskiego.

W przekazanym PAP komunikacie, księża biskupi Kościoła radomskiego napisali:

„Stan zdrowia księdza arcybiskupa pogorszył się. (…) Bardzo prosimy czcigodnych księży, osoby życia konsekrowanego oraz was, drodzy siostry i bracia, o modlitwę w intencji ciężko chorego księdza arcybiskupa Zygmunta Zimowskiego. Prosimy szczególnie o modlitwę różańcową w jego intencji”.

Do tego apelu dołączył się także przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, który zapewnił abp. Zygmunta Zimowskiego o duchowej łączności z nim Konferencji Episkopatu Polski i poprosił Kościół w Polsce o modlitwę w intencji przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Ks. arcybiskup Zimowski ma 67 lat. W latach 2002-2007 był biskupem radomskim. W 2009 r. papież Benedykt XVI powołał go na przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Chorych i Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

PAP/RIRM

drukuj