Uroczysta Eucharystia na Placu św. Piotra

Dziś w uroczystość Zesłania Ducha Świętego Papież Franciszek będzie przewodniczył Eucharystii na Placu św. Piotra. Będą w niej uczestniczyć członkowie ruchów kościelnych.  Początek o godz. 10:30. Transmisja w Radiu Maryja.

Na placu Św. Piotra w Watykanie wczoraj w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zgromadzili się przedstawiciele nowych wspólnot i ruchów kościelnych. Wzięli oni udział w czuwaniu z Ojcem św. Franciszkiem. Wierni entuzjastycznie powitali Papieża, który pół godziny objeżdżał plac w papamobile.

Ks. abp Rino Fisichella, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rozkrzewiania Nowej Ewangelizacji, wymieniając niektóre ze 150 wspólnot, które przybyły do Watykanu powiedział, że łączy je jedno wymaganie: mówić współczesnemu człowiekowi, że nie można obejść się bez Chrystusa.

Wśród tych osób – jak podkreślał ks. abp – jest wielu, którzy  już otrzymali zatwierdzenie św. Piotra świadczące o ważności ich misji w Kościele. Z tego powodu czują się jeszcze bardziej odpowiedzialni w swojej pracy ewangelizacyjnej. Dokonane rozeznanie jest dla nich wsparciem i pocieszeniem.  Zgromadzeni podczas spotkania mogli wysłuchać wielu świadectw. Przypomnijmy po raz pierwszy takie spotkanie odbyło się 15 lat temu. Zwołał je Ojciec św. Jan Paweł II.

O działaniu Ducha Świętego i jego znaczeniu w prowadzeniu Kościoła i każdego z nas do Prawdy mówił Ojciec św. Franciszek podczas ostatniej audiencji generalnej w Watykanie.  Powiedział, że żyjemy w czasach, kiedy ludzie są raczej sceptyczni wobec prawdy, słyszymy, że nie ma nic definitywnego.

Ojciec św. Franciszek akcentował, że wielu ludzi, jak Poncjusz Piłat pyta dzisiaj: „Cóż to jest prawda?”, nie potrafi dostrzec w Jezusie oblicza prawdy, które jest obliczem Boga; nie potrafi zrozumieć, że Prawdą jest sam Chrystus.

– Jak obiecuje Jezus, Duch Święty prowadzi nas do całej prawdy. Prowadzi nas nie tylko na spotkanie z Jezusem – pełnią prawdy – ale wprowadza nas w prawdę. To znaczy sprawia, że możemy wejść w coraz głębszą komunię z samym Jezusem; dając nam poznanie spraw Bożych nie możemy go osiągnąć naszymi siłami. Jeśli Bóg nas nie oświeci wewnętrznie, nasze bycie chrześcijanami będzie powierzchowne – zaznaczył Ojciec św.

Papież zachęcił też abyśmy od Maryi, Bożej Matki, uczyli się całkowitego zawierzenia woli Boga i mocy Ducha Świętego. Na zakończenie Franciszek pozdrowił również Polaków.

– Witam serdecznie pielgrzymów polskich. Pozdrawiam członków Stowarzyszenia Civitas Christiana ze Szczecina, organizatorów wielotysięcznego marszu dla życia, który od wielu lat odbywa się w tym mieście. Niech ta inicjatywa przypomina wszystkim o potrzebie szacunku dla życia ludzkiego, jego obrony od poczęcia aż do naturalnej śmierci. Błagajmy Ducha Świętego, by ludzkie serca przenikała prawda, która wyzwala i miłość Boża, która czyni nas zdolnymi, by być świadkami Ewangelii. Z serca wszystkim błogosławię – powiedział Papież Franciszek.

W audiencji uczestniczyło około 100 tysięcy wiernych z całego świata. Przed audiencją podczas objazdu placu w papamobile Franciszek wypuścił dwa gołębie, które podarował mu w klatce jeden z wiernych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl